Produkcja mleka

Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Produkcja mleka

Post by Adamvet »

Ile czasu mija od zakupu krow do otrzymania w koncu mleka?Gdzies mi sie obilo o uszy, ze 120 dni. Jednak nie wiem, bo u mnie minęło znacznie więcej a mleka nie ma.
Bobbi-79
Posts: 125
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Produkcja mleka

Post by Bobbi-79 »

Pytasz o zwykłą rozgrywkę, czy Seasons? W zwykłej od razu, a w Seasons po ocieleniu. Może kupiłeś mięsną rasę? To te czarne, brązowe i " garbate"- sorki nie pamiętam teraz nazw ras. A mleko dają łaciate.
Mapa, zagroda oryginalne czy z modów? Czasem w modowanych zagrodach się zdarza że brakuje czegoś-miałem taki kurnik że nie było miejsca na jajka.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Produkcja mleka

Post by Adamvet »

Gram na season,mapa hinterkaifeck. Cos minsie wydaje ze mody krzacza wszystko bo juz 2 zima jest mleka nie ma. Czyli lat minęło juz ponad 2. Odinstalowalem milking time, wcześniej tez Odinstalowalem mod z global company tylko ze inny. To cos poszlo niby do przodu do wycielenia niektore 0.2 sezonu. Ile to jest dni 0.2 sezonu? Inne 0.4 sezonu jeszcze inne 0.7 sezonu. Kasy wladowalem dużo l, w sumie mam ponad 500 krów w 3 oborach duzo zmechanizowalem bo inaczej bym tylko musiał oporządzać I nic innego. No ale mleka nie ma.
Jak w ogóle liczyć te dni sezonu?
Bobbi-79
Posts: 125
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Produkcja mleka

Post by Bobbi-79 »

Z takimi cudami nie pomogę... gram na konsoli, a z seasons tylko na jednej mapie, wygląda że masz jakiś bałagan z modami.
Jaką masz długość sezonu? Standardowo 9 dni? Więc rok ma (4*9) 36 dni, a że wiek zwierząt jest podawany w ułamkach dziesiętnych to np. 2,2 roku oznacza 2 lata i 7 dni (0,2*36=7,2 zaokrąglone do pełnego daje 7 dni); 3,7 roku to 3 lata i 25 dni; itd.
Jak kupujesz nowe krowy to mają, jeśli dobrze pamiętam, 1,9 roku. Zaraz (chyba jak mają 2,1) powinny być cielne. Ciąża trwa (chyba) 0,7 roku. Potem jeszcze jakiś czas na karmienie cielaka i mleko zacznie być dla Ciebie. Przepraszam za te chyba, ale już dawno nie gram na seasons, a szczerze to nawet do wycielenia krów nie doszedłem. Poczytaj może wskazówki od twórców moda, tam było dość dobrze objaśnione.
realismusmodding.com/mods/seasons19/manual/gameplay/animals podaje że "...okres ciąży dla krów wynosi 9 okresów..." to by dawało ponad 2 lata! Nie wydaje mnie się to... aż będę musiał potem moją mapę odpalić i sprawdzić.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Produkcja mleka

Post by Adamvet »

Aha, dzięki wiem juz jak to liczyć. U mnie sezon to 6 dni, wolalwm taki czas, bo 9 wydawalo mi sie zbyt długo. Zobacze co będzie po zimie z tym mlekiem.
Bobbi-79
Posts: 125
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Produkcja mleka

Post by Bobbi-79 »

Doczytałem jeszcze że jest 14-miesięczny cykl ciąży (9 mies. ciąży i 5 mies. między ciążami), czyli po niecałym roku od zakupu krowy już powinien być cielak i mleko.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Produkcja mleka

Post by Adamvet »

Poczekam do wiosny, bo zima mi pasuje z uwagi na małe reorganizacje farmy I postawienie jakiejś niewielkiej tuczarni dla tucznikow, bo teraz mam wszystkie grupy w jednym chlewie. A tak bedzie łatwiej, te co do tuczu tuz przed wyjazdem od prosiat I matek karmiących.
Last edited by Adamvet on Mon Mar 22, 2021 12:11 am, edited 1 time in total.
Adamvet
Posts: 171
Joined: Sun Feb 28, 2021 8:57 pm

Re: Produkcja mleka

Post by Adamvet »

Jeszcze raz dzięki za wyjasniwnia. Jak dalej nie bede mial mlela to wylacze seasons I zobacze czy będzie mleko. Chociaż seasons lubie, bo trzyma wszystko w ryzach wiesz co I kiedy masz robić I ile jest na to czasu.
Bobbi-79
Posts: 125
Joined: Sun Mar 07, 2021 11:31 am

Re: Produkcja mleka

Post by Bobbi-79 »

To raczej nie wina samego seasons tylko jakiegoś innego moda, ale jak pisałem- nie pomogę bo GC i inne są mi nieznane. Mi też seasons się podoba szczególnie ze względu na hodowlę, ale teraz gram na mapie bez seasons. Powodzenia!
Post Reply