Problem techniczny z detalami graficznymi

xyzRave
Posts: 2
Joined: Mon May 08, 2023 2:31 pm

Problem techniczny z detalami graficznymi

Post by xyzRave »

Witam!
Mam dość specyficzny problem z detalami graficznymi w fs22. Mianowicie chodzi o to ze gram na bardzo wysokich ustawieniach graficznych i wszystko jest spoko poza niektórymi detalami tj. niektore tekstury trawy, zbóż (głównie kłosy jęczmienia i pszenicy) a także nie wiem dlaczego ale grill od ursusa 360 jest rozmazany a na boku maski nieczytelne napisy (w ursusie c330 nie mam tego problemu). Majstrowalem już w ustawieniach grafiki w fs na chyba wszystkie sposoby (skalowanie rozdzielczości odległosc rysowania detali, wygładzanie krawędzi, antyaliasing itd) niestety bez skutku. Podzespoły od komputera to 16gb ram ddr4 AMD RYZEN 5 oraz karta gtx 1050 (karte bede w niedalekiej przyszłości modernizował bo swoje lata juz ma jednak w fs19 takiego problemu nie mialem). Moje pytanie brzmi czy da sie cos z tym zrobic czy jest to problem stricte z ta karta graficzną jednak podkreślam ze inne detale sa w bardzo dobrej jak na ta karte jakości?
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1016
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problem techniczny z detalami graficznymi

Post by Ziuta Modding »

Problemem jest twoja karta graficzna, która nie spełnia już wymagań gry dokładniej to faktycznej wymaganej ilości VRAM, obecnie jest to min. 6GB i każda karta z mniejszą ilością ma takie efekty.
xyzRave
Posts: 2
Joined: Mon May 08, 2023 2:31 pm

Re: Problem techniczny z detalami graficznymi

Post by xyzRave »

mialem takie przeczucie tylko ciekawi mnie dlaczego we wszystkich ciagnikach grill ukazuje sie normalnie jako siatka a w tylko w ursusach 360 i pochodnych nie
xSAYONARAx
Posts: 96
Joined: Wed Jan 27, 2021 10:37 am

Re: Problem techniczny z detalami graficznymi

Post by xSAYONARAx »

xyzRave wrote: Mon May 08, 2023 2:52 pm mialem takie przeczucie tylko ciekawi mnie dlaczego we wszystkich ciagnikach grill ukazuje sie normalnie jako siatka a w tylko w ursusach 360 i pochodnych nie
korzystasz z geforce experience?
Post Reply