Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Hubercik93
Posts: 4
Joined: Thu Nov 02, 2023 8:49 am

Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Hubercik93 »

Pobrałem parę DLC w tym Kubota pack, wszystkie DLC mam zainstalowane na konsoli i widać je w plikach (w tym Kubote). Również wszystkie DLC widze w grze oprócz tylko i wyłącznie Kuboty. Grę razem z dodatkami odinstalowywałem pre razy i instalowałem spowrotem. Wszystko jest zainstalowane na jednym nośniku. I cały czas problem jest tylko i wyłącznie z Kubota
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1016
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Ziuta Modding »

Masz na pewno aktualną wersję gry?
Hubercik93
Posts: 4
Joined: Thu Nov 02, 2023 8:49 am

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Hubercik93 »

Tak, działają mi inne dlc jak Horsch, Grapeliner, Oxbo, tylko nie Kubota
Gramat_44
Posts: 48
Joined: Mon May 22, 2023 9:14 pm

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Gramat_44 »

Hubercik93 wrote: Thu Nov 02, 2023 9:03 am Pobrałem parę DLC w tym Kubota pack, wszystkie DLC mam zainstalowane na konsoli i widać je w plikach (w tym Kubote). Również wszystkie DLC widze w grze oprócz tylko i wyłącznie Kuboty. Grę razem z dodatkami odinstalowywałem pre razy i instalowałem spowrotem. Wszystko jest zainstalowane na jednym nośniku. I cały czas problem jest tylko i wyłącznie z Kubota
Przed wystartowaniem mapy nie zapomniałeś zaznaczyć go na liście modów?
Hubercik93
Posts: 4
Joined: Thu Nov 02, 2023 8:49 am

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Hubercik93 »

No właśnie nie widać go już na tej liście. W sklepie Microsoft jest jako posiadane a w Farmingu widać jak bym musiał je zakupić
Gramat_44
Posts: 48
Joined: Mon May 22, 2023 9:14 pm

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Gramat_44 »

Hubercik93 wrote: Mon Nov 06, 2023 5:03 pm No właśnie nie widać go już na tej liście. W sklepie Microsoft jest jako posiadane a w Farmingu widać jak bym musiał je zakupić
A jesteś pewien, że kupiłeś wersję na konsolę a nie na PC?

//
Bo nie napisałeś w jaki sposób kupiłeś, czy przez sklep na konsoli, czy przez sklep z przeglądarki.

Kupiłem ostatnio Kubota DLC, pojawia się bez problemu. Gram na Xbox One.

Czy na pewno kupiłeś go na koncie, na którym grasz na codzień?
Hubercik93
Posts: 4
Joined: Thu Nov 02, 2023 8:49 am

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Hubercik93 »

Posiadam grę w Microsoft store na xbox one s. Nie widzę jej w grze. Pokazuje się żeby kupić i nie widzę jej również kiedy wybieram dodatki przed rozpoczęciem grym na danej mapie
Gramat_44
Posts: 48
Joined: Mon May 22, 2023 9:14 pm

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Gramat_44 »

Hubercik93 wrote: Tue Nov 07, 2023 8:57 pm Posiadam grę w Microsoft store na xbox one s. Nie widzę jej w grze. Pokazuje się żeby kupić i nie widzę jej również kiedy wybieram dodatki przed rozpoczęciem grym na danej mapie

No to musisz napisać do Giantsa w takim razie, bo to wygląda co najmniej dziwnie.
Milanista91
Posts: 3
Joined: Thu Mar 16, 2023 10:10 pm

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Milanista91 »

Zainstaluj na nowo farminga. U mnie pomogło bo miałem ten sam problem.
Gramat_44
Posts: 48
Joined: Mon May 22, 2023 9:14 pm

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Gramat_44 »

Milanista91 wrote: Fri Nov 10, 2023 12:09 pm Zainstaluj na nowo farminga. U mnie pomogło bo miałem ten sam problem.
Pisał przecież, że...
Grę razem z dodatkami odinstalowywałem pre razy i instalowałem spowrotem. Wszystko jest zainstalowane na jednym nośniku. I cały czas problem jest tylko i wyłącznie z Kubota
Speedy Bandito
Posts: 1
Joined: Sun Nov 12, 2023 11:56 am

Re: Gra nie widzi DLC Kubota Xbox One S

Post by Speedy Bandito »

Mam podobną sytuację (gra na PC kupiona w Microsoft Store), w czwartek 9.11 podczas uruchomienia gry odpaliła się aktualizacja samej gry i dwóch DLC: Horsch Agrovation i Kubota. Po zakończeniu aktualizacji i uruchomieniu gry sytuacja wygląda tak, że gra pokazuje te DLC jako zainstalowane, ale jak odpalam mój zapis gry, to wyskakuje komunikat, że "Ten plik zapisu wykorzystuje zawartość do pobrania, która nie została zainstalowana. Jeżeli będziesz kontynuować, niektóre pojazdy będą niedostępne." i nie mam tych DLC na liście modów/dodatków do odhaczenia.

W sklepie Microsoft Store mam te dodatki jako posiadane, odinstalowałem te dwa DLC i zainstalowałem ponownie, nic to nie zmieniło.

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz, bo na stronie Giant Software jest info o aktualizacji gry 1.13.1.0, Horsch Pack 1.2.0 i Kubota Pack 1.2.0
https://www.farming-simulator.com/updates.php?lang=en
Natomiast w grze wyświetla mi wersję 1.12.0.0, w pliku log.txt też jest wersja gry 1.12.0.0, ale oba DLC są w wersji 1.2.0, czyli zaktualizowanej i do tego jest info o błędzie:
Available dlc: (Hash: 32bbc579a93af4ea866ce59a690e7461) (Version: 1.2.0.0) pdlc_horschAgrovation
Error: Unsupported mod description version in mod pdlc_horschAgrovation
Available dlc: (Hash: a3c96144c51ba3ebb79aa95c5b647c17) (Version: 1.2.0.0) pdlc_kubotaPack
Error: Unsupported mod description version in mod pdlc_kubotaPack

Wygląda to tak, jakby zaktualizowały się oba DLC a gra nie, co powoduje jakąś niekompatybilność. Macie jakieś pomysły, co mogę zrobić?

[Edit]
Znalazłem przed chwilą taki post viewtopic.php?t=203240
Czyli wygląda na to, że muszę poczekać, aż ogarną tą aktualizację gry w MS Store...

[Edit]
Ogarnęli, wszystko działa ok.
Last edited by Speedy Bandito on Mon Nov 13, 2023 11:55 pm, edited 2 times in total.
Post Reply