Nie można połączyć się w grze multiplayer

damian.nd
Posts: 5
Joined: Thu Jan 05, 2017 8:16 pm

Nie można połączyć się w grze multiplayer

Post by damian.nd »

Cześć,
mam taki problem, że na początku kumpel nie widzi mojego serwera, a potem jak już jest widoczny i che dołączyć to wyrzuca błąd "Nie udało się połączyć z grą wieloosobową", natomiast ja na serwerze nie widzę że ktoś chciał do mnie dołączyć. Mamy hamaczi i radmina. Net stabilny 600Mb/s po kablu.
MajsterTeam
Posts: 15
Joined: Sun Sep 17, 2023 12:14 pm

Re: Nie można połączyć się w grze multiplayer

Post by MajsterTeam »

Podpinam sie do tematu, mam postawiony serwer na dedyku i raz idzie sie połączyć potem ten sam komunikat "Nie udało się połączyć z grą wieloosobową".
Problemy wyszły po ostatniej aktualizacji FS22.
damian.nd
Posts: 5
Joined: Thu Jan 05, 2017 8:16 pm

Re: Nie można połączyć się w grze multiplayer

Post by damian.nd »

Na anglojęzycznym forum czytałem że mają te same problemy i to wina farminga. Może ktoś się orientuje czy mają w planach wydać jakiś patch? Bo z jakiegoś powodu już dwa dni z rzędu nie było na modhubie nowych modów to mam nadzieję że cała siłę skupili na naprawie błędów :)
Arrturro
Posts: 1
Joined: Wed Oct 04, 2023 7:59 am

Re: Nie można połączyć się w grze multiplayer

Post by Arrturro »

Problem leży po stronie serwerów Giants, które po prostu się nie wyrabiają z indeksowaniem i zestawianiem gier wieloosobowych. I taka sytuacja pojawiła się jakieś dwa tygodnie temu, a co gorsza, stale się pogarsza mimo zapewnień na DSC, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Sam posiadam własny serwer dedykowany, na którym hostuję swoją grę - jeszcze od czasów rozgrywki w Farming Simulator 19, i przedstawię Wam co się ostatnio dzieje.
Gdy serwer gry zostanie wznowiony rano, na przykład o 6:00 to pojawia się on na liście prawie natychmiast, gdy tylko w logu startowym serwera pojawia się domyślny player. Bez problemu można do gry wejść i rozpocząć rozgrywkę. Mimo iż dostępnych gier wieloosobowych jest ponad 22 tyś.
Wznowienie pracy serwera po południu w okolicach godziny 16:00 już stwarza problem, trzeba czekać nawet i 30 minut, aż serwer pojawi się na liście dostępnych gier. Zindeksowanych gier jest wtedy około 30 tyś.
Zaś uruchomienie serwera gry mniej więcej o 20:00 i jego wyszukanie graniczy z cudem. Co więcej nawet serwery firm, które żyją z tego, że sprzedają serwery gry też losowo pojawiają się i znikają.

Dlatego jeśli ktoś ma dedykowany serwer to najlepiej go po prostu... nie wyłączać, niech chodzi 24/7. Dodawać nowe modyfikacje i restartować tylko wcześnie rano.

A dla Giants mały "advice": Proszę po prostu umożliwić łączenie się z serwerami dedykowanymi przez bezpośredni adres URL lub po numerze IP...
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1016
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Nie można połączyć się w grze multiplayer

Post by Ziuta Modding »

Arrturro wrote: Wed Oct 04, 2023 8:08 am Problem leży po stronie serwerów Giants, które po prostu się nie wyrabiają z indeksowaniem i zestawianiem gier wieloosobowych. I taka sytuacja pojawiła się jakieś dwa tygodnie temu, a co gorsza, stale się pogarsza mimo zapewnień na DSC, że pracują nad rozwiązaniem problemu.

Sam posiadam własny serwer dedykowany, na którym hostuję swoją grę - jeszcze od czasów rozgrywki w Farming Simulator 19, i przedstawię Wam co się ostatnio dzieje.
Gdy serwer gry zostanie wznowiony rano, na przykład o 6:00 to pojawia się on na liście prawie natychmiast, gdy tylko w logu startowym serwera pojawia się domyślny player. Bez problemu można do gry wejść i rozpocząć rozgrywkę. Mimo iż dostępnych gier wieloosobowych jest ponad 22 tyś.
Wznowienie pracy serwera po południu w okolicach godziny 16:00 już stwarza problem, trzeba czekać nawet i 30 minut, aż serwer pojawi się na liście dostępnych gier. Zindeksowanych gier jest wtedy około 30 tyś.
Zaś uruchomienie serwera gry mniej więcej o 20:00 i jego wyszukanie graniczy z cudem. Co więcej nawet serwery firm, które żyją z tego, że sprzedają serwery gry też losowo pojawiają się i znikają.

Dlatego jeśli ktoś ma dedykowany serwer to najlepiej go po prostu... nie wyłączać, niech chodzi 24/7. Dodawać nowe modyfikacje i restartować tylko wcześnie rano.

A dla Giants mały "advice": Proszę po prostu umożliwić łączenie się z serwerami dedykowanymi przez bezpośredni adres URL lub po numerze IP...
Problem został naprawiony dzisiaj w nocy.
Post Reply