Problemy z wydajnością gry

Matiw
Posts: 1
Joined: Fri Mar 31, 2023 9:03 pm

Problemy z wydajnością gry

Post by Matiw »

Witam,
w ostatnim czasie zainstalowałem na nowo Farming Simulator 22 na swoim komputerze i od momentu pierwszego uruchomienia zmagam się z strasznie irytującym problemem. Podczas standardowej rozgrywki na średnich ustawieniach graficznych doświadczam spadków FPS'ów z 60 do 57/58, nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że gdy klatki spadają o te 2/3 w dół gra zatrzymuje się na ułamek sekundy po czym ponownie wraca do płynności, taki obrót spraw ma miejsce co 30 sekund, mniej więcej. Już po kilku minutach grania błąd ten potrafi zniechęcić do gry. Ciekawość wzbudza we mnie również fakt, iż kilka miesięcy temu gra działała u mnie bez żadnych problemów z wydajnością, które pojawiły się po ulepszeniu komputera, tak, po ulepszeniu. Poprawie uległy następujące podzespoły:

RAM: 8GB DDR4 3200mHz -> 32GB DDR 3600mHz Dual Channel
Pamięć masowa -> Dodatkowy dysk M.2 1TB 32GB/s

Dla uzupełnienia postu podsyłam specyfikację mojego komputera:
CPU - AMD Ryzen 5 3600 (3,6-4,1GHz, 32MB cache)
RAM - Patriot Viper 32GB
GPU - Nvidia GeForce GTX 1650 SUPER (4GB VRAM)
Pamięć masowa - 1TB HDD + 1TB M.2 + 128GB SSD
Zasilacz - Be quiet 650W
Płyta główna - ASUS Prime B450M-K
Ziuta Modding
Moderator
Posts: 1016
Joined: Sun Jul 17, 2016 9:40 am

Re: Problemy z wydajnością gry

Post by Ziuta Modding »

Sprawdź jakimś programem typu MSI Afterburner co się dzieje jak masz tą przycinkę, czy jest jakiś skok jakiegoś wykresu (np. użycie CPU albo jakiegoś rdzenia cpu, albo gpu, albo dysku albo ramu) wtedy będzie wiadomo w którym kierunku szukać problemu.
Post Reply